Cookies
Fede produkter i shoppenKøb billet i dag!
 
Holdturnering

Kontakt

Kurt Mehlsen

E-mail: holdturnering@badmintonkoebenhavn.dk

Reglement

Turneringsreglement for Badminton Københavns holdturnering 2019-2020 (version 2019-1)

DH-reglementet  (gældende for senior - Københavnsserie og op) 24.10.2019  

Reglement for ungdomsholdturneringen 2019/2020  
(version 23.10.2019) 
 

Gebyrer

2019-2020

Vejledninger

Udfyld holdseddel

Indrapporter resultat




 
Sidste nyt
Indkaldelse til repræsentantskabsmøde 2020

Årets ungdomsklub 2019

Invitation til KM

Invitation til KMU 2019

Referat fra kredsens ordinære repræsentantskabsmøde 2019 

Privatlivspolitik for Badminton København

Dagsorden til repræsentantskabsmøde




 
Badmintonkonsulent
Mathias Haulund
Tlf: 40 12 78 04
E-mail:
info@badmintonkoebenhavn.dk



Bestyrelsen

Formand
Kristian Boye Nielsen
Tlf:  21 76 51 61
E-mail: 
boye@firkant.net

Næstformand
Philip Tu Duong
Tlf: 93 95 59 96
E-mail: philiptd98@gmail.com 

Breddeudvalgsformand
Nicklas Jensen
Tlf: 22 99 18 48
E-mail: 
jensen.nicklas@ymail.com 

Veteranspillerudvalgsformand
Vakant
Tlf: 
E-mail:

Seniorspillerudvalgsformand
Lars Holmberg
Tlf: 53 83 10 07
E-mail: larsholmberg007@gmail.com 

Ungdomsspillerudvalgsformand
Susanne Ørding Kauffmann
Tlf: 60 64 91 70
E-mail: 
susanne@kauffmann.eu

Repræsentant for Dommerklub
Niels Holm Mortensen
Tlf: 28 73 27 29
E-mail: 
niels@holmmortensen.dk

Holdturneringsansvarlig
Kurt Mehlsen
Tlf: 40 38 64 93
E-mail: 
kurt.mehlsen@post.tele.dk

Bestyrelsesmedlem
Jesper Spang
Tlf: 53 80 10 00
E-mail: jesper@spangmedia.dk 




 

Nyheder

29.03.2011
29.03.2011
28.03.2011
28.03.2011