Cookies
Fede produkter i shoppenKøb billet i dag!
 
Holdturnering

Kontakt

Kurt Mehlsen

E-mail: holdturnering@badmintonkoebenhavn.dk

Reglement

Turneringsreglement for Badminton Københavns holdturnering 2020-2021 (version 2020-1).

DH-reglementet  (gældende for senior - Københavnsserie og op) 15.08.2020 

Reglement for ungdomsholdturneringen 2020/2021  
(version 31.07.2020) 
 

Gebyrer

2020-2021

Vejledninger

Udfyld holdseddel

Indrapporter resultat




 
Sidste nyt
Referat fra repræsentantskabsmøde 2020 

Ny indkaldelse til repræsentantskabsmøde 2020


Årets ungdomsklub 2019

Invitation til KM

Invitation til KMU 2019

Referat fra kredsens ordinære repræsentantskabsmøde 2019 

Privatlivspolitik for Badminton København

Dagsorden til repræsentantskabsmøde




 
Badmintonkonsulent
Mathias Haulund
Tlf: 40 12 78 04
E-mail:
info@badmintonkoebenhavn.dk



Bestyrelsen

Formand
Kristian Pihl
Tlf:  61 20 44 03
E-mail: kristianpihl@hotmail.com

Næstformand
Philip Tu Duong
Tlf: 93 95 59 96
E-mail: philiptd98@gmail.com 

Breddeudvalgsformand
Nicklas Jensen
Tlf: 22 99 18 48
E-mail: 
jensen.nicklas@ymail.com 

Veteranspillerudvalgsformand
Frank Hersfeldt
Tlf: 28 63 51 37
E-mail: frankhers@yahoo.dk 

Seniorspillerudvalgsformand
Lars Holmberg
Tlf: 53 83 10 07
E-mail: larsholmberg007@gmail.com 

Ungdomsspillerudvalgsformand
Susanne Ørding Kauffmann
Tlf: 60 64 91 70
E-mail: 
susanne@kauffmann.eu

Repræsentant for Dommerklub
Niels Holm Mortensen
Tlf: 28 73 27 29
E-mail: 
niels@holmmortensen.dk

Holdturneringsansvarlig
Kurt Mehlsen
Tlf: 40 38 64 93
E-mail: 
kurt.mehlsen@post.tele.dk

Bestyrelsesmedlem
Jesper Spang
Tlf: 53 80 10 00
E-mail: jesper@spangmedia.dk 




 

Nyheder

29.03.2011
29.03.2011
28.03.2011
28.03.2011