Cookies
Fede produkter i shoppenKøb billet i dag!
 
Holdturnering

Kontakt

Hanne Nielsen

E-mail: holdturnering@kbkr.dk 

Reglement

Reglement for
Holdturnering i Badminton København 2017-2018 (version
2017-1)

DH-reglementet  (gældende for senior - Københavnsserie og op)       

Reglement for den pointgivende ungdomsholdturnering 2017/2018  
(version 20.06.2017) 

Gebyrer

2017-2018

Vejledninger

Udfyld holdseddel

Indrapporter resultat

Reservereglen (Bemærkninger er under revision).



   
 
Bestyrelsen

Formand
Kristian Boye Nielsen
Tlf:  21 76 51 61
E-mail:
boye@firkant.net

Næstformand
Vakant
Tlf: 
E-mail: 

Breddeudvalgsformand
Nicklas Jensen
Tlf: 22 99 18 48
E-mail:
jensen.nicklas@ymail.com 

Veteranspillerudvalgsformand
Vakant
Tlf:
E-mail:

Seniorspillerudvalgsformand
Lars Holmberg
Tlf: 53 83 10 07
E-mail: larsholmberg007@gmail.com 

Ungdomsspillerudvalgsformand
Susanne Ørding Kauffmann
Tlf: 60 64 91 70
E-mail: 
susanne@kauffmann.eu

Repræsentant for Dommerklub
Niels Holm Mortensen
Tlf: 28 73 27 29
E-mail:
niels@holmmortensen.dk

Holdturneringsansvarlig
Kurt Mehlsen
Tlf: 40 38 64 93
E-mail:
kurt.mehlsen@post.tele.dk 



Badmintonkonsulent
Mathias Haulund
Tlf: 40 12 78 04
E-mail:
klik her  


 

Nyheder

29.03.2011
29.03.2011
28.03.2011
28.03.2011